Prošnja za donacijo - Obnova orgel

OBNOVA ORGEL V CRNGROBU
Pojdi na vsebino
V znameniti cerkvi v Crngrobu si prizadevamo obnoviti starodavne baročne orgle, ki so ene najstarejših orgel na Slovenskem (iz leta 1743) in predstavljajo biser naše kulturne dediščine. Z obnovo orgel bo cerkev pridobila uporaben glasbeni inštrument neprecenljive zgodovinske vrednosti, hkrati pa bodo orgle zasijale kot nepogrešljiv okras v prostoru. Cerkev sicer služi svojemu bogoslužnemu namenu, prizadevamo pa si, da bi bila odprta javnosti tudi izven bogoslužnih dogodkov kot kulturni spomenik, ki je vreden ogleda in občudovanja. Obnova orgel bo tako omogočila tudi izvedbo različnih glasbeno kulturnih dogodkov.
Za cerkev skrbi in jo obnavlja župnija Stara Loka, ki je v zadnjem času s pomočjo dobrotnikov postorila že marsikaj (obnova glavnega baročnega oltarja, Layerjevih slik križevega pota, strehe cerkve, drenaže, vodnjaka pred cerkvijo, ...).
Za obnovo orgel smo v župniji ustanovili strokovni odbor, pridobili več ponudb in se po tehtnem premisleku odločili za dva izvajalca: Orglarstvo Močnik (obnova inštrumenta) in Restavratorstvo Legan d.o.o. (obnova omare). Skupna ponudbena cena znaša 47.700 €. Gre za velik finančni zalogaj, zato se obračamo na Vas s prošnjo za donacijo.

Če ste se odločili za nakazilo, so spodaj navedeni osnovni podatki:
Namen nakazila:  OBNOVA ORGEL V CRNGROBU
Koda namena:  CHAR
TRR:  SI56 3000 0001 1047 269
BIC banke:  SABRSI2X
Sklic:  SI 00 1743-2018   (obnova orgel v Crngrobu leto 1743-2018)

Večji donatorji bodo (če bodo hoteli) objavljeni na spletni strani in razvrščeni v skupine:
·         bronasti donator         od 300 do 1.000 €
·         srebrni donator           od 1.000 do 3.000 €
·         zlati donator                od 3.000 do 10.000 €
·         biserni donator            od 10.000 €

Hkrati bo na spletu objavljen skupni znesek pridobljenih sredstev.
(Zaradi zakonske zahteve o varovanju osebnih podatkov je za posameznike (fizične osebe) potrebno pridobiti soglasje za objavo)

Lepo vas pozdravljava
Župnijski urad Stara Loka (dr. Alojz Snoj),  Stara Loka 63,  4220 Škofja Loka